Melonik i Welonik
Event & Wedding Planner
Justyna Białousewicz-Suczyńska

@ melonikiwelonik

Facebook
Pinterest
Instagram
YouTube
  • No products in the cart.
  •  Pierwszy taniec   •  Jaki taniec wybrać na Pierwszy Taniec

Jaki taniec wybrać na Pierwszy Taniec

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych i najbardziej stresujących momentów całego wesela. Każda Para Młoda chce wypaść jak najlepiej podczas prezentacji. Nowożeńcy chcą zatańczyć do ulubionej piosenki, często decydują się na kurs tańca i naukę układu pod okiem profesjonalistów.

Nie każdy z nas jednak jest obdarzony poczuciem rytmu. O czym więc pamiętać, żeby pierwszy taniec był piękny bez względu na umiejętności taneczne Młodej Pary?

Od czego zacząć?

Przed wyborem utworu i rodzaju tańca jaki zaprezentujecie podczas wesela, szczerze oceńcie swoje umiejętności taneczne, łatwość zapamiętywania choreografii, poczucie rytmu i porozmawiajcie o marzeniach, ulubionych utworach.

Pamiętajcie, że to ma być moment przyjemny i wyjątkowy przede wszystkim dla Was. Im bardziej swobodnie i naturalnie będziecie wyglądać, tym bardziej wyjątkowa i spektakularna będzie ta chwila.

Pierwszy taniec a suknia ślubna i buty Panny Młodej

Suknia ślubna i buty zdecydowanie mają znaczenie dla pierwszego tańca. Będą miały wpływ zarówno na efekt wizualny, jak również na komfort.

Warto sprawdzić, na jaki zakres usług pozwala Twoja wymarzona sukienka. Jeśli jest to model „syrenki”, będzie on znacznie bardziej ograniczony niż w szerszej sukni.

Typowa „księżniczka” natomiast utrudni, a w niektórych przypadkach uniemożliwi podnoszenia.

Pamiętajcie jednak, że nie trzeba rezygnować z „sukienkowych” marzeń. Zawsze możecie zdecydować się na dodatkową sukienkę, którą założycie tylko na pierwszy taniec. Zmiana stylizacji może być atrakcją i niespodzianką dla gości.

Jeśli planujecie naukę choreografii, warto zabrać ze sobą buty, w których wystąpicie podczas pierwszego tańca. Próby w takim obuwiu sprawią, że z pewnością poczujecie się pewniej w dniu wesela.

Efekty specjalne

Pary Młode coraz częściej decydują się na różne efekty specjalne, towarzyszące Im podczas pierwszego tańca.

Najbardziej popularny jest ciężki dym. Nie jest to tania atrakcja, ale przy dobrych warunkach efekt jest bardzo spektakularny. Najlepiej sprawdza się podczas walca i wolnych utworów. Sprawia, że taniec jest jeszcze bardziej romantyczny. Ponadto, pomaga ukryć wszelkie pomyłki kroków 🙂

Należy jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy – odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia. Tylko zamknięta przestrzeń sprawi, że efekt będzie taki jak „na filmach”.  Jeśli ktoś przez przypadek otworzy drzwi i zrobi się nawet niewielki przeciąg, z ciężkiego dymu zostanie mała mgiełka, która zdecydowanie nie spełni Waszych marzeń o tańcu w chmurach.

Kolejnym efektem specjalnym jest konfetti, które strzela najczęściej z balona zawieszonego pod sufitem. Efekt spektakularny, ale trzeba liczyć się z tym, że na początku wesela będzie bałagan na sali. Dodatkowo, konfetti to często foliowe kawałki, które w większej ilości tworzą śliską powierzchnię. Decydując się na ten element warto ustalić wcześniej z obsługą, żeby po pierwszym tańcu posprzątano pozostałości konfetti.

To jaki ten taniec?

Walc angielski

To taniec standardowy. Kroki są bardzo proste, a sam walc bardzo spokojny i elegancki. Będzie dobrym wyborem dla osób, które nie najlepiej czują się na parkiecie.

Walc wiedeński

To zdecydowanie nasz ulubiony taniec. Jest bardzo elegancki, romantyczny i wzruszający. Tańczy się go nieco szybciej niż walc angielski, kroki są dość proste, jednak wymaga troszkę lepszej koordynacji ruchów. W choreografii często wykorzystuje się efektywne podnoszenia.

Tango

Wybór idealny dla par z temperamentem. Zdecydowane ruchy i namiętność. Układ, który odda charakter tanga, wymaga jednak pracy, zatem będzie trzeba poświęcić trochę czasu na naukę.

Fokstrot

To taniec dla osób uzdolnionych tanecznie. Nazywany najtrudniejszym spacerem świata. Jeśli jednak to właśnie fokstrot zdobył Wasze serca, dobrze wyćwiczona choreografia sprawi, że taniec będzie wyglądał bardzo elegancko.

A może mix?

My wciąż uwielbiamy tradycyjny walc wiedeński, jednak Pary Młode coraz częściej decydują się na szybsze utwory lub zabawne mixy tańców. To wspaniałe rozwiązanie dla par, które chciałyby zatańczyć kilka rodzajów tańca lub mają kilka ulubionych utworów  i nie mogą zdecydować się na jedną.

Spontaniczny taniec

Jeśli nie czujecie się zbyt pewnie w żadnym z układów i żadna choreografia nie przypadła Wam do gustu, możecie zdecydować się na spontaniczny taniec. Najważniejsze żebyście cieszyli się sobą i Waszym dniem!

Pamiętajcie, że jeśli nie czujecie się pewnie w ułożonej choreografii, zdecydowanie lepiej będzie wyglądał spontaniczny, „zwykły” taniec, niż układ, podczas którego widać będzie jak liczycie w myślach kroki!

Jeśli wciąż macie pytania i wątpliwości, czekamy na kontakt, chętnie pomożemy! 🙂