Melonik i Welonik
Event & Wedding Planner
Justyna Białousewicz-Suczyńska

@ melonikiwelonik

Facebook
Pinterest
Instagram
YouTube
  • No products in the cart.
  •  Trendy ślubno-weselne   •  O czym warto pamiętać przy wyborze daty ślubu

O czym warto pamiętać przy wyborze daty ślubu

Jedną z pierwszych decyzji w sprawie ślubu jest wybór daty. Często uzależniony jest od pory roku, symbolicznego dla pary ułożenia cyferek albo literki „r” w nazwie miesiąca. Często końcowy wybór powiązany jest z dostępnością wymarzonej sali i miejsca ceremonii zaślubin.

Wbrew pozorom ani dostępność sali ani kamerzysty nie powinny być priorytetem. Są ważniejsze okoliczności, o których warto pamiętać, bo to one mogą wpłynąć na organizację, budżet i przebieg całej uroczystości.

Budżet

Warto pamiętać, że wybrany przez Was termin będzie miał wpływ na zaplanowane koszty. Będzie to zależało od tego, czy zdecydujecie się na ślub w sezonie wysokim, który trwa mniej więcej od maja do października czy poza tym okresem.

Bardziej korzystne dla budżetu będzie też zorganizowanie ślubu i wesela w piątek lub inny dzień tygodnia niż tradycyjna sobota.

Ślub w sezonie czy poza sezonem?

Teoretycznie, w wysokim sezonie pogoda jest najlepsza, jednak nie ma pewności. Ślub poza sezonem można zaaranżować w równie ciekawy, a może nawet bardziej interesujący sposób poprzez dobranie odpowiedniego motywu lub zorganizowanie wesela tematycznego.

Jeśli planujecie ślub w kościele, w sezonie wysokim trudniej będzie zrobić wymarzoną dekorację, ponieważ często śluby odbywają się jeden za drugim i nie ma czasu na zmianę dekoracji. Poza sezonem możecie liczyć na to, że Wasza uroczystość będzie jedyną w danym dniu i wówczas łatwiej namówić księdza na swoją wymarzoną aranżację wyglądu świątyni.

Dostępność usługodawców i… gości

Wiadomo, że nie nigdy nie będzie tak, że wszystkim zaproszonym gościom będzie pasował zaplanowany przez Was termin wesela. Może zdarzyć się również, że Wasi podwykonawcy nie będą dostępni w danym okresie.

Warto jednak sprawdzić, czy wybrana przez Was data będzie dogodna dla wymarzonych uslugodawcow i dla „najważniejszych” dla Was gości.

Jeśli planujecie ślub poza wysokim sezonem, większe jest prawdopodobieństwo, że dostępna będzie Wasza wymarzona sala, ale koniecznie sprawdźcie, czy wybrani usługodawcy nie będą wtedy na urlopie.

Goście zza granicy

Jeśli część Waszych rodzin lub przyjaciół mieszka za granicą, a bardzo zależy Wam na ich obecności, warto zorientować się czy ich przybycie nie będzie w ustalonym terminie utrudnione, np. w związku ze świętami państwowymi.

Od czego więc zacząć?

Mając na uwadze wszystko o czym pisałyśmy powyżej, przystępując do wyboru daty ślubu i wesela zacznijcie od ustalenia orientacyjnego okresu, w którym chcielibyście żeby odbyła się uroczystość, np. wiosna za dwa lata.

Wtedy możecie zorientować się, czy w danym okresie wszyscy podwykonawcy i lokal będą dostępne i w drodze selekcji będziecie mogli wybrać konkretną datę.

Jeśli jednak chcecie ograniczyć sobie stresu w związku z organizacją uroczystości, zespół Melonik i Welonik zawsze służy pomocą! 🙂

Wyświetl ten post na Instagramie.

Chcieć to móc? Bez wątpienia. Nie wystarczy jednak tylko czegoś bardzo chcieć. Potrzeba także metody, działania i cierpliwości aby sięgnąć po marzenia ❤ @pl_stow_konsultantow_slubnych @malachite_meadow_photography @kocierz_hotel_spa @colors.of.design @paperflowerart.pl @kwiaciarnia_magiczne_kwiaty @kwiaciarnia_a.mieloch @tortowawakcji @angelikaolszamakeupartist @ewelina_studiofryzur @pieknydzien.pl #pskś #psks #polskiestowarzyszeniekonsultantowslubnych #womenpower #womanpower #dontgiveup #bepatient #beyourself #bestrong #siegnacgwiazd #siegnacpomarzenia #silajestwemnie #business #businessqueen #badzsoba #szczescie #kochammojaprace #justdoit #konsultantslubnybydgoszcz #bydgoszcz #poznan #warszawa

Post udostępniony przez Melonik i Welonik (@melonikiwelonik)