Melonik i Welonik
Event & Wedding Planner
Justyna Białousewicz-Suczyńska

@ melonikiwelonik

Facebook
Pinterest
Instagram
YouTube
  • No products in the cart.
  •  O co chodzi z tym ślubem?   •  Przedślubne ABC, czyli pielęgnacja Panny Młodej w pigułce!

Przedślubne ABC, czyli pielęgnacja Panny Młodej w pigułce!

Każda Panna Młoda marzy o tym by, na swoim ślubie wyglądać absolutnie zjawiskowo. Nic, więc dziwnego, że makijaż i zabiegi pielęgnacyjno – kosmetyczne odgrywają kluczową rolę w przygotowaniach do tej wyjątkowej uroczystości. O ile makijaż ślubny można, a nawet należy wykonać zaledwie na kilka godzin przed rozpoczęciem ceremonii o tylena pozostałe zabiegi trzeba znaleźć czas dużo wcześniej. Dzięki temu zapewnimy sobie efekt, o jakim marzymy – nieskazitelnie gładką cerę, aksamitną skórę, piękne i lśniące włosy oraz zadbane paznokcie. Aby nie pogubić się w ilości koniecznych do przeprowadzenia zabiegów, a przy tym zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu przeznaczonego na ich wykonanie przygotowałam kilka wskazówek, które sprawią, że każda Panna Młoda w tym wyjątkowym dniu będzie wyglądać absolutnie olśniewająco.

3…2…1…czas start!

Przygotowania do ślubu z zakresu pielęgnacji twarzy i całego ciała należy rozpocząć na minimum trzy miesiące przed datą ceremonii. Zachowanie tak dużego odstępu czasu pozwala na bezpieczne wykonanie większości zabiegów upiększających, bez obaw o to, że skóra poddawana często inwazyjnym działaniom nie zdąży się wyciszyć i ukoić przed tym ważnym dniem. Podrażnienia, rozszerzone pory, łuszcząca się skóra i wiele innych następstw działania preparatów wykorzystywanych do oczyszczania i pielęgnacji cery to widok, którego z pewnością nie oczekuje żadna przyszła Panna Młoda. Aby uniknąć tak kłopotliwych sytuacji warto, więc zadbać o skórę z zachowaniem odpowiedniego wyprzedzenia.

I tak na trzy miesiące przed dniem ślubu należy udać się do kosmetyczki, gdzie zgodnie z jej wskazówkami i zaleceniami opracujemy plan działania na nadchodzące tygodnie. Fachowa ocena stanu skóry i dobór właściwych zabiegów, dzięki którym jej kondycja ulegnie poprawie to pierwszy krok do idealnego wyglądu podczas zaślubin. Nie zapominajmy, że oprócz skóry twarzy musimy zatroszczyć się także o skórę szyi i dekoltu, która musi się prezentować równie dobrze. W przypadku sukni z odsłoniętymi plecami zabiegami należy objąć również skórę pleców i ramion. Rodzaj oraz ilość zabiegów powinny zostać dostosowane do potrzeb naszej skóry. Jednym z ważniejszych, na który zapewne warto się zdecydować jest dogłębne oczyszczanie cery. Zabieg ten pozwalają pozbyć się z jej powierzchni niedoskonałości i wyrównać koloryt skóry.

W tym czasie należy też zadbać o swoje włosy. To idealna pora, aby poddać je zabiegom nawilżającym i o dżywiającym za sprawą, których odzyskają swój blask i zdrowy wygląd. To także dobra pora na wykonanie próbnej fryzury ślubnej i ewentualną zmianę koloru włosów. W miarę możliwości starajmy się korzystać z usług sprawdzonego fryzjera – najlepiej tego, który zajmuje się naszymi włosami od dłuższego czasu, a przez to zna ich stan i wymagania. Nie zapomnijmy też o zarezerwowaniu terminu na manicure. Jeśli data naszego ślubu przypada na letnie, wakacyjne miesiące znalezienie wolnego terminu w późniejszym czasie może okazać się niemożliwe.

WAŻNE!

Trzy miesiące przed wyznaczoną datą ślubu zakończmy wszelkie eksperymenty kosmetyczne. Starajmy się sięgać wyłącznie po te preparaty, których dotąd używałyśmy zarówno do makijażu, demakijażu jak i pielęgnacji twarzy. Ewentualne podrażnienie lub uczulenie na skutek działania zawartych w nowo testowanych kosmetykach składników to najgorsze, co może nam się przytrafić przed ślubem. Pozbycie się uciążliwych problemów skórnych wymaga, bowiem nie tylko dużych nakładów czasu i cierpliwości, ale też przysparza niepotrzebnego stresu.

Ostatni miesiąc poprzedzający dzień ślubu to czas na wykonanie próbnego makijażu ślubnego. Na dwa tygodnie przed ceremonią należy zatroszczyć się o wygląd dłoni, poddając je zabiegom złuszczającym i nawilżającym. W ostatnim tygodniu poza nawilżaniem skóry twarzy i całego ciała warto skupić się także na depilacji, zwłaszcza, jeśli wybieramy depilację woskiem. W tym czasie należy zakończyć opalanie, zarówno naturalne jak i przy pomocy promieni UV w solarium.

Jeśli rozpoczniemy przygotowania do ślubu odpowiednio wcześnie w tym najważniejszym dniu pozostanie nam już tylko wykonanie ślubnej fryzury i makijażu i skupienie się na tym by po prostu być szczęśliwą, bo przecież czekają nas najpiękniejsze chwile w życiu.