Melonik i Welonik
Event & Wedding Planner
Justyna Białousewicz-Suczyńska

@ melonikiwelonik

Facebook
Pinterest
Instagram
YouTube
  • No products in the cart.
  •  Trendy ślubno-weselne   •  Ślub zimową porą – daj się zaskoczyć zimowej scenerii!

Ślub zimową porą – daj się zaskoczyć zimowej scenerii!

Dla większości osób idealna porą na powiedzenie sobie sakramentalnego „tak” jest okres wiosenno – letni. Rzeczywiście budząca się do życia przyroda stanowi doskonałe tło dla tego podniosłego wydarzenia. Jednak ze względu na dużą popularność letnich miesięcy zorganizowanie uroczystości ślubnej w tym czasie stanowi duże wyzwanie, chociażby ze względu na brak wolnych terminów sal weselnych i mniejszą dostępność zespołów muzycznych, fotografów i innych osób tworzących oprawę ceremonii. Dlatego dziś spróbuję przekonać Was do ślubu… w czasie zimy! Zima to naprawdę piękny okres i warto rozważyć zawarcie związku małżeńskiego w tym czasie, bowiem korzyści płynących z takiego rozwiązania jest naprawdę wiele – zarówno tych praktycznych, jak i tych skoncentrowanych na przepięknej odsłonie przyrody, będącej idealnym uzupełnieniem tej wyjątkowej chwili. Sprawdźcie sami czy to dobry pomysł!

Zima nie taka straszna!

Zima najczęściej kojarzy nam się z trzaskającym mrozem, wielkimi zaspami i mocnymi utrudnieniami w swobodnym poruszaniu się po mieście. Faktycznie zima ma swoje minusy i potrafi mocno dokuczyć, jednak nie możemy skupiać się wyłącznie na jej negatywnych stronach, bowiem jak każda pora roku posiada swój niewątpliwy urok. Malownicza strona zimy to zdecydowanie jej największy atut, który warto wykorzystać w planach dotyczących ceremonii zaślubin.

Korony drzew okryte miękkim puszystym śniegiem, gwieździste niebo i pachnące mroźnym powietrzem noce, rysunki malowane mrozem na szybach i wiele, wiele innych zapierających dech w piersiach widoków to znaki charakterystyczne zimy, które mogą stanowić wspaniałe tło dla ceremonii ślubnej. Sesja zdjęciowa pośród przyrody skąpanej w puszystej białej poświacie dostarczy pięknych wspomnień na całe lata i na zawsze zapisze się w Waszej pamięci.

Poza tym ślub zimową porą ma swój niepowtarzalny urok, zwłaszcza, jeśli odbywa się w okresie okołoświątecznym. Świąteczny wystrój to doskonały pomysł na dekorację ślubną, który wprowadza niepowtarzalny, wprost magiczny klimat. Ciepło świec połączone z ozdobami świątecznymi umieszczonymi na stołach, zapach choinki i oczywiście jemioła to sprawdzony sposób na bajkowy ślub i doskonałe uzupełnienie miłosnego nastroju, przepełnionego szczęściem i wzruszającymi momentami przeżywanymi w otoczeniu najbliższych.

Kolejną zaletą organizacji ślubu w zimie jest zdecydowanie większa dostępność wolnych terminów. Mniejsze obłożenie zimowych miesięcy przekład się na łatwiejszy wynajem sali weselnej, wynajęcie zespołu muzycznego oraz fotografa, a także możliwość negocjacji stawki za oprawę ceremonii. Mniejsze zainteresowanie narzeczonych usługami weselnymi w okresie zimowym sprawia, że w większości wypadków mogą oni liczyć na niższe stawki, co z kolei pozwala obniżyć ogólne koszty organizacji wesela. Jeśli więc planujecie w najbliższym czasie przypieczętować Waszą miłość sakramentalnym „tak” zastanówcie się, czy warto odkładać ten moment aż do wiosny. Może zamiast tego warto zaplanować bajkowy zimowy ślub pośród niezwykłej scenerii otulonej płatkami śniegu i dać się porwać temu magicznemu okresowi?